Aby byl vždycky fit – kdy potřebuje pes extra péči?

Kdy běžné granule nestačí a je dobré do misky něco přimíchat? Přečtěte si, po čem sáhnout navíc, když máte doma březí fenu nebo třeba psího seniora. Doplňky stravy tu jsou totiž i pro naše psí miláčky.

Kdy se nespoléhat pouze na krmivo

Dobře sestavené krmivo by mělo obsahovat vše, co zdravý pes potřebuje. Někdy si ale s běžným krmivem nevystačíte. Když psa začnou trápit třeba trávicí obtíže, nachlazení, alergie nebo potíže s klouby, je dobré se nad skladbou jeho jídelníčku víc zamyslet. Pokud je potřeba podpořit pejskovu imunitu nebo řešit nějaké aktuální zdravotní problémy, můžeme si vypomoci přidáním výživových doplňků,” říká Adéla Palacká, výživová specialistka značky Fitmin.

Pro dovádění bez bolesti

Když máte doma psího seniora, mohou se u něj objevit potíže s klouby. Ty trápí především větší plemena. Tady jsou na místě doplňky, které zpomalují změny na chrupavce. Pomáhají i psům postiženým osteoartrózou a těm, kteří jsou jí ohroženi. Jsou to např. výše zmíněná velká plemena nebo psi trpící nadváhou.

Výborně fungují výživové doplňky také v době, kdy váš pes roste nebo se společně věnujete sportu a jste celkově aktivnější.

Budete mít štěňátka?

Březí fena má vyšší nároky na výživu. Vedle základních živin jsou pro ni i pro správný vývoj plodu nezbytné také vitamíny a minerální látky. Pokud nemá březí fena dostatečně kvalitní stravu, využívá rezerv svého vlastního těla. Pokud chcete budoucí matce dopřát nějaký bonus, existují doplňky stravy, které jsou dobré pro udržení zdravé kosterní soustavy, podporují tvorbu mateřského mléka a posilují imunitu v období kojení.

Navzdory počasí i bacilům

Imunita je obzvlášť důležitá po operaci a při větších výkyvech počasí. Ještě lepší je na ni ale myslet průběžně a preventivně. Doplněk podporující imunitu napomáhá normálnímu trávení, činnosti jater a doplňuje tělu potřebné stopové prvky.

Když psa trápí zažívání

Je to podobné jako u lidí – někteří psi mají zažívání citlivější. A každého občas může trávení potrápit, třeba po dobrání antibiotik. Častou příčinou průjmů bývají také stresové situace, jako je např. cestování nebo stěhování. V takových případech doporučuji sáhnout po doplňcích, které přispívají k obnově přirozené střevní mikroflóry a úpravě optimálního žaludečního prostředí. Pomůžete tím pejskovi nejen s trávením, ale zároveň podpoříte i jeho chuť k jídlu,” vysvětluje Adéla Palacká, výživová specialistka značky Fitmin.

Zdravá a kvalitní srst

Kvalitu srsti ovlivňuje mnoho faktorů, celkový zdravotní stav psa, dědičnost i roční období. Vhodné výživové doplňky pomáhají udržet srst lesklou, zdravou a odpovídající typu plemene. Výborně poslouží i lososový olej. Nezapomeňte ale taky na pravidelné česání. Odstraníte tím vylínané chlupy, špínu a pomůžete k rovnoměrnému rozetření kožního maziva.

Co naopak psovi rozhodně neservírovat, to se dočtete v článku
Čokoláda a ořechy? To není žádná psina.

 

 

 

 

 

 

 

Chci taky komentovat